قطع درختان سرخه حصار در عرصه تحت مدیریت محیط‌زیست نیست

قطع درختان سرخه حصار

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان تهران با تاکید براینکه درختان قطع شده در محدوده عرصه تحت مدیریت محیط‌زیست قرار ندارد، گفت:

محیط زیست استان نسبت به قطع هرگونه درخت در سطح استان بدون مجوز و دلیل فنی و یا برای اعمال سودجویانه مخالف بوده و خود به عنوان یک دستگاه نظارتی به موقع و به فراخور ورود قانونی دارد.

 

بیشتر بخوانید: نقشه کوه سبلان

 

از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، علیرضا مزینانی روز دوشنبه در واکنش به پخش تصاویری از قطع درختان پارک جنگلی سرخه حصار و اشاره به مجاورت با اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: قطع این درختان بیمار، خشک و غالبا خطرآفرین برای گردشگران و سایر درختان، موضوع جدیدی نیست که در بی خبری انجام شده باشد و حداقل افکار عمومی به واسطه اخبار قبلی از وضعیت این درختان آگاه است.

 

وی اظهار داشت:

درختانی که در محدوده پارک جنگلی دست کاشت سرخه حصار به علت بیماری بر اساس مجوز منابع طبیعی استان در حال قطع است پیش از این در فرایند توافقات شهرداری تهران با منابع طبیعی استان تهران قرار داشته و بررسی و اقدام لازم و فنی در این خصوص انجام شده است.

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه دادستان تهران نیز پیش از این رسیدگی به قطع این درختان را در دستور بررسی قرار داده است، تصریح کرد:

البته محیط زیست هم نسبت به این موضوع بی اطلاع و بی موضع نبوده ولیکن قطع این درختان به صورت پراکنده و به علت بیماری بوده و قطعا باید شهرداری تهران نسبت به کاشت جایگزین مناسب اقدام کند.

 

مزینانی در پایان همچنین از حساسیت و دغدغه کنشگران، علاقه مندان و فعالان حوزه محیط زیست نسبت به هرگونه تخریب و آلودگی محیط زیست خصوصا در تهران قدردانی کرد و یادآور شد:

محیط زیست در شهر تهران بسیار شکننده و حساس بوده و حفظ و حراست از آن وظیفه ذاتی و اخلاقی همه مردم، مسئولان و متولیان این حوزه است.

 

بیشتر بخوانید: باغ کتاب تهران

 

روز گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد تعدادی درخت در پارک ملی سرخه حصار قطع و به وسیله چهارپایان جابجا می شد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =