هجوم مسافران به مازندران: 27 میلیون تردد در جاده‌ های شمال

27 میلیون تردد در جاده‌ های شمال

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: ۲۷ میلیون و ۷۹۳هزار تردد از ابتدای طرح نوروزی در جاده‌های شمال ثبت شد.

محسن هاشمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میزان کل تردد نوروزی ثبت شده انواع وسایل نقلیه نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از چهار درصد کاهش داشت و به حدود ۲۷ میلیون و ۷۹۳هزار تردد رسید.

وی افزود: از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفند ماه سال گذشته تا هفتم فروردین ماه امسال بیش از ۲میلیون و ۵۵۵هزار وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان با استان‌های همجوار تردد داشتند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران اضافه کرد: این میزان تردد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۳درصد کاهش داشت که به نظر می‌رسد این کاهش تردد ناشی از واقع شدن ایام نوروز در ماه مبارک رمضان باشد.

هاشمی بیان کرد: از ابتدای طرح نوروزی تا هفتم فروردین ماه سال ۱۴۰۳ حداکثر انباشت وسایل نقلیه در استان بیش از ۲۷۵هزار وسیله نقلیه و بیشترین انباشت مربوط به دوم فروردین ماه امسال با انباشت بیش از ۵۱هزار وسیله نقلیه بوده است.

وی یادآور شد: طی این مدت پرترددترین محورهای استان مازندران، رفت و برگشت محورهای ساری قائمشهر، آمل محمودآباد، قائمشهر بابل و بابل آمل بوده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران بیان کرد: براساس بررسی‌های به عمل آمده کمی بیش از ۵۰درصد کل ترددهای انجام شده بین استان مازندران و استان‌های مجاور مربوط به محورهای مواصلاتی با همسایگان جنوبی استان مازندران یعنی محورهای کندوان، هراز و سوادکوه بوده است.

هاشمی تصریح کرد: باتوجه به بررسی پلاک‌های مشاهده شده در استان مشخص شده بیش از ۵۰درصد مسافرانی که در استان ساکن شده‌اند (پلاک‌های ماندگار در استان) بیش یک تا سه روز اقامت داشتند.

وی یادآور شد: بیش از ۲۸ درصد از آنها بین سه تا پنج روز حدود ۱۳ درصد بین ۵ تا ۷ روز و بقیه بیش از یک هفته اقامت داشتند.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان مازندران بیان کرد: در بازه مورد بررسی بیشتر پلاک‌های غیربومی مشاهده شده مربوط به استان‌های تهران، فارس، خراسان رضوی، گلستان و اصفهان بوده و همچنین مقاصد عمده سفرهای وسایل نقلیه با پلاک‌های استان مازندران استان‌های فارس، تهران، اصفهان، گلستان و گیلان بوده است.

هاشمی با اعلام اینکه از ابتدای طرح نوروزی تا هفتم فروردین ماه بیش از ۱۶۴هزار تخلف سرعت غیرمجاز ثبت شده است، افزود: نیمی از این تخلفات مربوط به تخلفات ساعت متوسط بوده است.

وی گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون بیش از ۶۵۶هزار تماس با سامانه ۱۴۱ گرفته شد که از این میان حدود ۱۶هزار تماس به‌صورت مستقیم توسط اپراتورهای سامانه ۱۴۱ پاسخگویی شده است.

منبع: ایرنا

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی چالوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *