مقصدی که هر فصل آن یک نقاشی است 

مقصدی که هر فصل آن یک نقاشی است

گردشگاهی برای تمامی فصول

درواقع در این مطلب قرار است درباره ی منطقه ی زیبای الموت که یک منطقه گردشگری چهار فصل است صحبت کنیم. در فصل بهار، می‌توانید از مناظر سرسبز و خرم و همچنین شکوفه‌های درختان لذت ببرید. در فصل تابستان، می‌توانید از آب و هوای خنک و دلپذیر الموت لذت ببرید و از فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، ماهیگیری، کوهنوردی و کمپینگ لذت ببرید. در فصل پاییز، می‌توانید از رنگ‌های پاییزی درختان لذت ببرید و از فعالیت‌هایی مانند چیدن سیب و شکار قارچ و چیدن زالزالک لذت ببرید. در فصل زمستان، می‌توانید از مناظر برفی الموت و از فعالیت‌هایی مانند اسکی و اسنوبرد لذت ببرید. در ادامه درباره ی این موضوع بیشتر صحبت می کنیم پس با ما همراه باشید.

در فصل بهار

الموت در فصل بهار بهشتی است. دشت‌ها و کوه‌ها سرسبز و پر از گل‌های وحشی هستند. هوا ملایم و دلپذیر است و مناظر خیره‌کننده است. در فصل بهار منطقه الموت قزوین بسیار زیبا و دیدنی می شود. درواقع در روز 19 اردیبهشت که با نام روز پنجاه بدر بین مردم قزوین شناخته شده است، همه ی مردم قزوین به سمت منطقه الموت می روند و دور هم از طبیعت زیبای الموت لذت می برند. در فصل بهار تمامی چشمه ها ، رودخانه ها و آبشارها پر از آب می شوند. شما همچنین می توانید از مناطق تاریخی الموت مانند قلعه الموت، کاروانسرای شاه عباسی، قبرستان دانسفهان و.. دیدن کنید.

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا باید در بهار از الموت دیدن کنید:

 • گل‌های وحشی: در بهار، الموت مملو از گل‌های وحشی رنگارنگ است. از جمله این گل‌ها می‌توان به لاله، زنبق، سوسن و چمن اشاره کرد.
 • آب و هوا: آب و هوای بهار در الموت ملایم و دلپذیر است.
 • مناظر: مناظر الموت در بهار خیره‌کننده است.
 • فعالیت‌ها: فعالیت‌های زیادی برای انجام در الموت در بهار وجود دارد، از جمله پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، کمپینگ و ماهیگیری.

در فصل تابستان

الموت در فصل تابستان مکانی خنک و دلپذیر برای فرار از گرما است. در این منطقه روستاهای زیادی با مناظر زیبا وجود دارد که شما به راحتی می‌توانید در این روستاها اقامت کنید و از آب و هوای الموت لذت ببرید. یکی از معروف ترین روستاهای گردشگری الموت قزوین، روستای الولک است. روستای الولک با شهر قزوین یک ربع فاصله دارد ولی همین یک ربع باعث می شود شما از شلوغی شهر دور شوید و بر روی بهشتی ترین مکان قزوین قدم بگذارید. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا باید در تابستان از الموت دیدن کنید:

 • آب و هوا: آب و هوای تابستان در الموت ملایم و دلپذیر است.
 • فعالیت‌ها: فعالیت‌های زیادی برای انجام در الموت در تابستان وجود دارد، از جمله پیاده‌روی، کوهنوردی، کمپینگ، شنا، قایق‌سواری و ماهیگیری.
 • مناظر: مناظر الموت در تابستان خیره‌کننده است. کوه‌ها با سرسبزی پوشیده شده‌اند و رودخانه‌ها و دریاچه‌ها پر از آب هستند.

در فصل پاییز

به گفته‌ی اقامتگاه بومگردی اله بوم که در این منطقه زیبا قرار دارد، الموت در فصل پاییز مکانی دیدنی و تماشایی است. برگ های درختان به رنگ های مختلف در می آیند و مناظر بسیار زیبایی را خلق می کنند. در اینجا چند دلیل برای بازدید از الموت در پاییز وجود دارد:

 • برگ‌های پاییزی: در پاییز، برگ‌های درختان در الموت به رنگ‌های مختلف در می‌آیند، از جمله زرد، نارنجی، قرمز و قهوه‌ای.
 • آب و هوا: آب و هوای پاییز در الموت ملایم و دلپذیر است. میانگین دما در ماه اکتبر 15 درجه سانتی گراد (59 درجه فارنهایت) و در ماه نوامبر 10 درجه سانتی گراد (50 درجه فارنهایت) است.
 • فعالیت‌ها: فعالیت‌های زیادی برای انجام در الموت در پاییز وجود دارد، از جمله پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، کمپینگ، عکاسی، چیدن زالزالک و شکار قارچ.
 • مناظر: مناظر الموت در پاییز بسیار زیبا هستند. کوه‌ها با رنگ‌های پاییزی پوشیده شده‌اند و دشت‌ها سرسبز هستند.

در فصل زمستان

الموت در زمستان مکانی جادویی است. کوه‌ها با برف پوشیده شده‌اند و دشت‌ها سفید هستند. هوا سرد و صاف است و مناظر خیره‌کننده هستند. همانطور که در بالا گفته شد، الموت روستاهای بسایار زیبایی دارد. یکی دیگر از روستاهای زیبای الموت روستای کامان است. در نزدیکی روستای کامان پیست اسکی و تله سی یژ قرار دارد. اکثر مردم قزوین برای برای برف بازی و فعالیت های برفی به روستای کامان می روند. در راه الموت کنار جاده، محلیان آش و چایی می فروشند تا شما در هوای برفی از خوردن آش و چایی تمام لذت را ببرید. در ادامه چند دلیل نام میبریم که چرا باید در زمستان از الموت دیدن کنید:

 • ورزش‌های زمستانی: الموت مکانی عالی برای ورزش‌های زمستانی مانند اسکی، اسنوبرد و سورتمه‌سواری است.
 • فعالیت‌ها: فعالیت‌های زیادی برای انجام در الموت در زمستان وجود دارد، از جمله اسنوبرد، تله سی یژ، ساخت آدم برفی و تویوپ سواری.
 • مناظر: مناظر الموت در زمستان خیره‌کننده است. کوه‌ها با برف پوشیده شده‌اند و دشت‌ها سفید هستند.

جمع بندی

همانطور که در مطالب فوق متوجه شدید، الموت به دلیل تنوع آب و هوایی و جاذبه های طبیعی، در هر فصل زیبایی های خاص خود را دارد و برای گردشگران جذاب است.

 • بهار: طبیعت سرسبز، آب و هوای ملایم، گل های وحشی
 • تابستان: آب و هوای خنک، فعالیت های متنوع، مناظر خیره‌کننده
 • پاییز: برگ های پاییزی، آب و هوای ملایم، چیدن سیب، شکار قارچ
 • زمستان: ورزش های زمستانی، آسمان صاف، مناظر برفی

علاوه بر این، الموت دارای تنوع فرهنگی و تاریخی نیز هست. قلعه الموت، برج های دیده‌بانی، امامزاده ها و روستاهای تاریخی از جمله جاذبه های تاریخی الموت هستند. در مجموع، الموت به دلیل تنوع آب و هوایی، جاذبه های طبیعی، تنوع فرهنگی و تاریخی، گردشگاهی برای تمامی فصول است. اگر ساکن تهران و کرج هستید و می خواهید به یک جایی که نزدیک تهران و کرج است سفر کنید پیشنهاد ما منطقه ی زیبای الموت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 4 =