پنج مقصد گردشگری جهان برای خودکشی 😱

پنج مقصد گردشگری برای خودکشی

پنج مقصد گردشگری برای خودکشی

در گزارشی اخیر از سوی سایت “تریپ ادوایزر”، پنج مقصد گردشگری در پنج کشور مختلف معرفی شده‌ اند که طی سال‌های اخیر بالا ترین نرخ خودکشی را، به ویژه در میان گردشگران، به خود اختصاص داده‌ اند.

 

برج ایفل – فرانسه

برج ایفل، که در شهر پاریس، پایتخت فرانسه واقع شده است، تا سال ۱۹۲۹ میلادی بلند ترین ساختمان جهان بود و در حال حاضر، به همراه موزهٔ لوور و کاخ ورسای، یکی از سه جاذبه اصلی پاریس شناخته می‌ شود. این برج توسط معماری به نام “گوستاو ایفل” در سال ۱۸۸۹ میلادی به عنوان هستهٔ مرکزی نمایشگاه بین‌ المللی پاریس ایجاد شد. در ابتدا، برای دیدن منظرهٔ شهر پاریس، بازدید کنندگان باید از هزاران پله بالا رفته و پس از ده سال، در سال ۱۸۹۹ میلادی، آسانسور در برج ایفل نصب شد. در سال‌ های بعدی، برج ایفل با میله‌ های حفاظتی مجهز شد تا از اقدامات خودکشی بازدید کنندگان جلوگیری کند، با این حال تا کنون تقریباً ۵۰۰ نفر با پرتاب خود از این برج خودکشی کردند.

 

پل گلدن‌ گیت – آمریکا

پل گلدن‌ گیت، که بر روی تنگه‌ ای در شمال آمریکا واقع شده و خلیج سانفرانسیسکو را به اقیانوس آرام متصل می‌ کند، در سال ۱۹۳۷ ساخته شد و تا سال ۱۹۶۴ با طول ۲۷۳۷ متر، طولانی‌ ترین پل معلق جهان بود. این پل یکی از جاذبه‌ های گردشگری اصلی شهر سانفرانسیسکو و کشور آمریکا بوده است. با این حال، در سال‌ های اخیر حدود ۳۰۰ نفر با پرت کردن خود از این پل یا دو برج آن، خودکشی کردند.

 

آبشار نیاگارا آمریکا برای خودکشی

 

بیشتر بخوانید: بلگراد کجاست؟

 

آبشار نیاگارا – مرز آمریکا و کانادا

آبشار نیاگارا، که در مرز دو کشور آمریکا و کانادا واقع شده و اخیراً با نور پردازی زیبا، جذب بیشتر گردشگران شده است، ترکیبی از دو آبشار بزرگ و یک آبشار کوچک است که بر روی رودخانهٔ نیاگارا قرار دارد. تا کنون حدود ۴۰۰ نفر با پرت کردن خود از این آبشار، خودکشی کردند.

 

پارک ملی گرند کنیون – آمریکا

پارک ملی گرند کنیون در ایالت آریزونای آمریکا واقع شده است. این پارک شامل یک درهٔ رنگارنگ که توسط رودخانهٔ کلرادو بریده شده است و به عنوان یکی از تماشایی‌ ترین نمونه‌ های فرسایش طبیعی در جهان شناخته می‌ شود. در سال‌های اخیر، با راه‌اندازی یک سازه به شکل نعل اسب بر روی بخشی از این دره با کف شیشه‌ای، تعداد گردشگرانی که از این مکان بازدید می‌کنند، رشد چشمگیری یافته است. اما تا کنون حدود ۲۰۰ نفر با پرت کردن خود به عمق این دره، خودکشی کردند.

 

آبشار ویکتوریا – مرز زیمبابوه و زامبیا

آبشار ویکتوریا، که در مرز دو کشور زیمبابوه و زامبیا واقع شده است، با ۱۷۰۰ متر عرض، بزرگ‌ ترین آبشار جهان است. این آبشار سال‌ هاست جاذبهٔ اصلی گردشگری زیمبابوه و زامبیا محسوب شده و گردشگران می‌ توانند آن را از نزدیک با هلیکوپتر مشاهده کنند. تا کنون حدود ۱۵۰ نفر با پرت کردن خود از این آبشار، خودکشی کردند.

 

منبع : صدآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهارده =