عامل بوی نامطبوع در غرب بندرعباس

تخلیه پسماند نفتی، عامل بوی نامطبوع در غرب بندرعباس است

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: تخلیه غیرقانونی و خودسرانه پسماندها و ضایعات نفتی توسط برخی صنایع مرتبط (پالایشگاه‌ها) یکی از دلایل اصلی انتشار طولانی مدت بوی نامطبوع و آزار دهنده در غرب بندرعباس است.

 

حبیب مسیحی تازیانی روز یکشنبه افزود:

کارشناسان در بررسی‌های میدانی تعدادی از محل‌های تخلیه پسماندهای نفتی که با مواد اسیدی نیز همراه است را در اطراف این کانون‌های صنعتی مشاهده و شناسایی کرده‌اند. شناسایی قطعی منبع این آلودگی (پالایشگاه آلاینده) در مراحل نهایی است و به‌زودی متخلف یا متخلفان ضمن اعلام عمومی، به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

 

بیشتر بخوانید: پارک ملت مشهد

 

به گفته مدیرکل محیط زیست هرمزگان، برنامه‌هایی نیز برای رفع آثار این آلودگی در حال بررسی است.

انتشار شدید بوی نامطبوع شبیه گاز در محدوده وسیعی از غرب بندرعباس تا حوالی بندرخمیر، حدود ۶ ماه است که موجب نارضایتی شدید مردم و شاغلان در صنایع غرب بندرعباس شده است. طرح این موضوع به برخی تریبون‌های نمازجمعه نیز کشیده شده است.

تاکنون چندین نظر و فرضیه توسط اداره‌کل محیط زیست استان درباره دلیل این آلودگی زیست محیطی مطرح شده است که تخلیه خودسرانه پسماند نفتی توسط پالایشگاه‌ها آخرین اظهارنظر در این مورد است. پیش از این خروجی گاز از فلرهای پالایشگاهی و شهرک صنعتی خلیج فارس به عنوان منشاء این آلودگی اعلام شده بود.

 

منبع: ایرنا

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 14 =

مقالات پربازدید