سفر جهانگردان استرالیایی با خودروی تاریخی Bean به ایران

سفر جهانگردان استرالیایی با خودرو Bean

جهانگردان استرالیایی با خودروی تاریخی Bean که از انگلستان به استرالیا سفر می‌ کنند، به ایران آمدند.

با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، لانگ و بی و کیدبی که سفرشان را از پایتخت انگلستان در تاریخ ۱۳ فروردین سال جاری شروع کرده بودند، تاکنون مسیری را که شامل کشورهای فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، اتریش، اسلوونی، کرواسی، صربستان، بلغارستان و ترکیه بوده است، طی کرده و در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ از طریق مرز بازرگان به ایران وارد شدند.

 

این جهانگردان طی ۱۲ روز اقامت در ایران، شهرهای ماکو، تبریز، زنجان و تهران را به عنوان جاذبه‌ های تاریخی، فرهنگی و گردشگری بازدید کرده و پس از یک روز از استراحت در پایتخت، به سفر خود به سمت کاشان، اصفهان و یزد ادامه می‌ دهند.

 

شهر های کرمان، بم و زاهدان، آخرین مقصد هایی هستند که پس از عبور از آنها و از طریق مرز میر جاوه در استان سیستان و بلوچستان که مهم ترین گذرگاه مرزی ایران و پاکستان است، این جهانگردان از ایران خارج می‌شوند.

 

مهم است به یاد داشته باشیم که در سال ۱۹۲۷، یک گردشگر استرالیایی به نام فرانسیس بیرتلز با استفاده از این خودروی Bean از لندن به استرالیا سفر کرد و در این مسیر از کشور های یاد شده از جمله ایران نیز بازدید کرد. امسال، پس از حدود یکصد سال از سفر بیرتلز، این زوج جهانگرد استرالیایی با خودروی تاریخی وارد ایران شده‌ اند.

 

این گروه دو نفره با همکاری انجمن وسایل نقلیه تاریخی ایران، کلوپ ملی سافاری و حمایت ماموت خودرو در جاده‌ ها و مسیر های ایران سفر خود را ادامه داده و پس از ایران به مسیر خود به سمت پاکستان، هند، مالزی و سنگاپور ادامه می‌دهند تا در نهایت به مقصد خود در استرالیا برسند.

 

در راستای پروژه‌ هایی که برخی رسانه‌ های بیگانه برای ترویج تصویر غیر واقعی از ایران دارند، تبلیغات ورود گردشگران خارجی و برگزاری تورهای گردشگری می‌ تواند فرصت مناسبی برای معرفی صحیح کشورمان به عنوان یک مقصد امن، زیبا و منحصر به فرد به جهانیان فراهم آورد.

 

مطلب پیشنهادی : بهترین کشور برای سفر مجردی _ جذاب ترین مقاصد انفرادی در سال ۲۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هفت =