زنان مجاز به ورود به این جزیره نیستند! | جزیره اوکینوشیما

ورود زن به اوکینوشیما ممنوع

جزیره اوکینوشیما در ناحیه‌ ای به نام سوگونی واقع شده است و بین دو کشور ژاپن و کره در دریای میانی قرار دارد. این جزیره از زمان‌ های بسیار قدیم برای مردم ژاپن اهمیت داشته است، به‌ طوری‌که برای دعا و آرزو به آن مراجعه می‌ شد و برای امنیت در دریا و قایق‌ رانی دعا می‌ شد.

 

جزیره اوکینوشیما در ناحیه‌ ای به نام سوگونی و در دریای میانی بین دو کشور ژاپن و کره واقع شده است. این جزیره از زمان‌های بسیار قدیم برای مردم ژاپن اهمیت داشته و برای دعا و آرزو به آن مراجعه می‌شد.

در جزیره اوکینوشیما حدود ۸۰،۰۰۰ هدیه و گنج پیدا شده که اکنون به‌عنوان گنج ملی شناخته می‌ شود. ورود زنان به این جزیره ممنوع است و قوانینی برای حفظ این ممنوعیت وجود دارد که از زمان‌های باستان شناخته شده و به نام حرمت‌ های جزیره شناخته می‌ شوند.

 

بیشتر بخوانید : بهترین کشور برای سفر مجردی

 

در سه عبادتگاه معتبر به نام‌ های اوکینوشیما، اوشیما و کیوشو در جزیره اوکینوشیما، می‌ توان سه زن مقدس را شناسایی کرد که در تصاویر و مجسمه‌ های داخل این عبادتگاه‌ ها نمایان است و به عنوان زنان مقدس مورد توجه ژاپنی‌ ها قرار می‌ گیرند. این زنان از دوران باستان شناخته شده‌ اند و برای آن‌ها حرم‌ هایی در جزیره ایجاد شده است که هر فردی که به دیدار جزیره می‌ آید، هدایا و نذری به همراه می‌ آورد. دیدن این حرم‌ ها برای بازدید کنندگان بسیار اهمیت دارد و مراحل دیدن آنها مشخص است.

 

اولین عبادتگاه مقدسی که مردان برای عبادت به آن می‌ روند، عبادتگاه اوشیما است که در آن شخصی به نام اوکیتسو-میا یوهایشو به خاک سپرده شده است. سپس به دیدن عبادتگاه اوکینوشیما می‌ روند و در نهایت پس از انجام تشریفات و آداب عبادت، گروهی به سمت عبادتگاه شیمبارو–نویاما حرکت می‌ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =