تور جهانگردان هندی “لال پری” به زنجان رسید

تور جهانگردان هندی "لال پری" به زنجان رسید

تور خودرویی جهانگردان هندی “لال پری” با میزبانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی پس از عبور از شهرهای بندرعباس، لار، شیراز و آباده، اصفهان، کاشان و تهران عصر امروز /پنجشنبه/ وارد شهر ابهر در استان زنجان شد.

گروه “لال پری” در مسیر سفر خود از هند به انگلستان، ۱۲ شهریورماه جاری وارد ایران شدند و پس از رسیدن به کشورمان از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و گردشگری نیز بازدید می کنند. این تور خودرویی با شعار “صلح جهانی” از مجتمع گردشگری پاسارگاد شهرستان ابهر نیز بازدید به عمل آوردند.

 

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان در حاشیه ورود این تور خوردویی به ابهر، اظهار کرد:

گروه گردشگری “لال پری” از کشور هندوستان حرکت خود را آغاز کرد و به مناسبت هفته جهانی صلح از ۱۲ کشور نیز بازدید خواهند کرد.

 

“داود آبیان” افزود:

این گروه که معرف فرهنگ، هنر و تمدن کشورها و پیام‌آور صلح و دوستی بین کشورها هستند در مسیر سفر خود چندی پیش وارد کشرومان شدند و با ورود به استان زنجان نیز از مجتمع گردشگری پاسارگاد شهرستان ابهر بازدید به عمل آوردند.

 

بیشتر بخوانید: نقشه بی آر تی تهران ۱۴۰۲

 

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان با اشاره به استقبال گرم مسوولان زنجانی از این گروه،‌ یادآور شد:

اشتراکات فرهنگی ایران و هند فرصت مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری بین این ۲ کشور می تواند باشد.گروه جهانگردان هندی با عبور از ۱۶ کشور و پس از پیمایش مسافت ۱۲ هزار کیلومتری، در لندن پایتخت کشور انگلستان به این سفر پایان خواهند داد.

 

تور جهانگردان هندی "لال پری" به زنجان رسید

 

به گفته وی، طبق برنامه ریزی‌های انجام شده این گروه فردا صبح /جمعه/ به سمت شهرستان سلطانیه حرکت خواهند کرد و از گنبد جهانی سلطانیه نیز بازدید خواهند کرد.

 

“دامان دوال تاکور” سرپرست این گروه درباره رویداد گردشگری “احمدآباد تا لندن” گفت:

ما سفرمان را از هند تا دبی با کشتی شروع کردیم و بعد از آن با هواپیما به ایران (بندرعباس) آمدیم که از اینجا سفر خود را زمینی تا لندن ادامه می‌دهیم.

 

سرپرست تور خودرویی جهانگردان هندی “لال پری” افزود:

خیلی هیجان زده‌ایم که اکنون اینجا و در ایران هستیم،‌ مردم ایران بسیار مهمان نواز و خونگرم هستند و این خصلت مثبت آنان می‌تواند باعث جذب گردشگر و ایجاد خاطره خوش برای همه ما باشد.

 

بیشتر بخوانید: پارک ملت مشهد

 

گروه “لال پری” با یک دستگاه خودرو کلاسیک‌ ام جی مدل ۱۹۵۰ و یک دستگاه کمپر ون سفر خود را کشور هند آغاز کرده و در بدو ورود به هریک از شهرهای کشورمان از سوی مسوولان استانی کانون جهانگردی، اتومبیلرانی و اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مورد استقبال قرار می‌گیرند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 15 =