اجرای مجموعه تفریحی و گردشگری در شهرکرد تصویب شد

به گزارش خبرنگار مهر، در دویست و چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرکرد، پیشنهاد حوزه سرمایه‌گذاری شهرداری شهرکرد جهت اجرای مجموعه تفریحی و گردشگری در عرصه‌ای به مساحت ۶۲ هزار ۵۰۰ مترمربع واقع در میدان قمر بنی‌هاشم (ع) از طریق مشارکت با بخش خصوصی در قالب قرارداد مشارکت مدنی مطرح و پس از بحث و تبادل نظر بر استماع نظرات کارشناسی از طریق ویدئو پرژکتور ضمن موافقت با کلیات انجام مطالعات و طراحی، مقرر گردید به نحوی طراحی انجام شود که ضمینه استفاده عموم شهروندان در آن فراهم و زیر ساخت‌های ضروری با کاربرد تفریحی و گردشگری در طرح پیش‌بینی و کلیه نکات فنی، مهندسی، ایمنی و ترافیکی در آن رعایت شود.

مصطفی حیدری رئیس شورای شهر شهرکرد در این جلسه با توجه به اهمیت وجود فضاهای تفریحی و گردشگری در شهر، گفت: از آنجایی که فراهم نمودن تفریحات شاد و مفرح از عناصر مهم جذب گردشگر می‌باشد به تبع اهمیت دادن به این بخش بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی مردم را به دنبال دارد.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد افزود: شهرکرد به یک مجتمع بزرگ تفریحی و گردشگری در شأن مرکز استان نیاز دارد تا علاوه بر استفاده شهروندان، زمینه حضور بیشتر گردشگر را فراهم کند که امکان احداث این مجتمع تفریحی و گردشگری در ورودی شهرکرد وجود دارد.

وی بیان داشت: شهرداری شهرکرد ملزم گردید مطالعات کامل فنی، مهندسی، زیست محیطی، ترافیکی و… را برای احداث مجتمع تفریحی و گردشگری در ۶۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع اراضی واقع در میدان قمربنی هاشم علیه‌السلام را آغاز کند و اقدامات لازم در خصوص اخذ مجوزهای لازم جهت برگزاری فراخوان جذب سرمایه گذار را به عمل آورد.

حیدری با اشاره به لزوم توجه به توسعه گردشگری شهری در مرکز چهارمحال و بختیاری افزود: سند این ۶۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع از عرصه ورودی شهرکرد در میدان قمر بنی‌هاشم (ع) با کاربری تفریحی و گردشگری به‌نام شهرداری شهرکرد صادر شد.

شبکه زمینی برق در بلوارها و معابر اصلی شهر عملیاتی شود

رئیس کمیسیون خدمات‌شهری، فضای‌سبز و بهداشت‌عمومی شورای اسلامی شهرکرد نیز به مشکلات شبکه برق هوایی در شهرکرد اشاره کرد و گفت: زمینی شدن شبکه برق در بلوارها و معابر اصلی شهر بایستی عملیاتی شود.

یوسف صادقی گفت: حفاری‌های فیبرنوری به‌طور منظم و بر اساس زیرساخت‌های موجود انجام شود زیرا برخی حفاری‌ها محیط‌های خیابان و کوچه‌ها را از بین می‌برد.

وی تاکید کرد: برگزاری دوره‌های تخصصی برای نیروهای هَرَس درختان در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شهرکرد در دستور کار قرار گیرد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یازده =

مقالات پربازدید